Motoare YVF alimentate cu convertor
Motoarele din seria YVF utilizează o structură a rotorului în colivie, echipată cu un ventilator axial separat pentru a asigura un efect bun de răcire la diferite viteze.
Specificații
| Dimensiunea cadrului | 80-355 |
| Ieșire | 0,75 kW-355 kW |
| Tensiune/frecvență | ≤1000V/50Hz, 60Hz |
| Zonă de funcționare pentru cuplu constant și Zonă de funcționare pentru putere constantă | 5-50Hz și 50-100Hz |
| Grad de protecție | IP55/IP56/IP65/IP66 |
| Clasa de izolație/Clasa de creștere a temperaturii | Mâncare/Băutură |
| Aranjamente de montare | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Temperatura ambiantă | -15°C ~+40°C |
| Umiditatea relativă trebuie să fie mai mică de 90% | |
| Altitudinea trebuie să fie mai mică de 1000 m deasupra nivelului mării. Răcire | |
| Metoda de răcire | IC416 |
| Datorie | S1 |
| Factor de serviciu | 1.0 |
Informații despre comandă
● Acest catalog este doar o referință pentru utilizatori. Vă rugăm să scuzați dacă orice modificare a produselor nu va fi specificată în prealabil. Acest catalog este doar o referință pentru utilizatori. Vă rugăm să scuzați dacă orice modificare a produselor nu va fi specificată în prealabil.
● Vă rugăm să rețineți datele nominale la comandă, cum ar fi tipul motorului, puterea, tensiunea, viteza, clasa de izolație, clasa de protecție, tipul de montare și așa mai departe.
● Putem proiecta și produce motoare speciale, în funcție de cerințele clientului, după cum urmează:
1. tensiune, frecvență și putere speciale;
2. clasă specială de izolație și clasă de protecție;
3. cu cutie de borne pe partea stângă, capete de arbore duble și arbore special;
4. motor cu temperatură înaltă sau motor cu temperatură joasă;
5. utilizat pe platou sau în aer liber;
6. putere mai mare sau factor de serviciu special;
7. cu încălzitor, PT100 pentru rulmenți sau înfășurări, PTC și așa mai departe;
8. cu encoder, rulmenți izolați sau structură de rulmenți izolați;
9. cu alte cerințe.








