Seria Y (IP23) Inducție asincronă trifazată de înaltă tensiune
Motorul de înaltă tensiune din seria Y este un motor asincron trifazat cu inducție, cu colivie. Motorul are clasa de protecție IP23, tensiunea nominală este de 6KV sau 10 KV.
Specificații
| Dimensiunea cadrului | H355-710MM (6kV), H450-710MM (10kV) |
| Putere nominală | 220kW-5000kW (6KV) 、250kW-3550kW (10KV) |
| Grade de eficiență energetică | IE1 |
| Tensiune și frecvență | 6kV / 50Hz, 10kV / 50Hz |
| Grade de protecție | IP23 |
| Grade de izolație/Creștere a temperaturii | F |
| Metoda de instalare | B3 |
| Temperatura ambiantă | -15°C ~+40°C |
| Metoda de răcire | IC01 |
| Datorie | S1 |
| Factor de serviciu | 1.0 |
Informații despre comandă
● Acest catalog este doar o referință pentru utilizatori. Vă rugăm să scuzați dacă orice modificare a produselor nu va fi specificată în prealabil. Acest catalog este doar o referință pentru utilizatori. Vă rugăm să scuzați dacă orice modificare a produselor nu va fi specificată în prealabil.
● Vă rugăm să rețineți datele nominale la comandă, cum ar fi tipul motorului, puterea, tensiunea, viteza, clasa de izolație, clasa de protecție, tipul de montare și așa mai departe.
● Putem proiecta și produce motoare speciale, în funcție de cerințele clientului, după cum urmează:
1. tensiune, frecvență și putere speciale;
2. clasă specială de izolație și clasă de protecție;
3. cu cutie de borne pe partea stângă, capete de arbore duble și arbore special;
4. motor cu temperatură înaltă sau motor cu temperatură joasă;
5. utilizat pe platou sau în aer liber;
6. putere mai mare sau factor de serviciu special;
7. cu încălzitor, PT100 pentru rulmenți sau înfășurări, PTC și așa mai departe;
8. cu encoder, rulmenți izolați sau structură de rulmenți izolați;
9. cu alte cerințe.






