Motoare modulare YLKK
Motoarele din seria YLKK respectă standardul național GB755 și standardele IEC relevante. Carcasa motorului este sudată din tablă de oțel și oferă performanțe excelente de rigiditate și rezistență la vibrații. Sunt fabricate cu structură de izolație F și proces de impregnare sub presiune în vid VPI. Sistemul de umplere și descărcare non-stop a rulmenților asigură o întreținere convenabilă.
Specificații
| Dimensiunea cadrului | 355-710 (6 kV)/400-710 (10k)V) |
| Ieșire | 185kW-3150kW (6kV)/220kW-2500kW(10kV) |
| Tensiune/frecvență | 6kV, 10kV/50Hz |
| Aranjamente de montare | IM V1 |
| Grad de protecție | IP44/IP54/IP55 |
| Metoda de răcire | IC611/IC616 |
| Clasa de izolație | F |
| Temperatura ambiantă | -15°C ~+40°C |
| Datorie | S1 |
| Factor de serviciu | 1.0 |
Montare și dimensiuni generale (6KV)
| Nr. cadru | Pol | N | P | M | D | E | F | G | T | LA | AC | AD | L | AF |
| 355 | 4,6 | 880 | 1000 | 940 | 100 | 210 | 28 | 90 | 6 | 32 | 1100 | 800 | 2300 | 1500 |
| 400 | 4, 6, 8, 10 | 1000 | 1150 | 1080 | 110 | 210 | 28 | 100 | 6 | 35 | 1150 | 850 | 2500 | 1650 |
| 450
| 4 | 1120
| 1250
| 1180
| 120 | 210 | 32
| 109 | 6
| 35
| 1300
| 900
| 2700
| 1800
|
| 6, 8, 10, 12 | 130 | 250 | 119 | |||||||||||
| 500
| 4 | 1250
| 1400
| 1320
| 130 | 250
| 32 | 119 | 8
| 35
| 1400
| 965
| 2900
| 2000
|
| 6, 8, 10, 12 | 140 | 36 | 128 | |||||||||||
| 560
| 4 | 1400
| 1600
| 1500
| 150 | 250 | 36 | 138 | 8
| 42
| 1600
| 1100
| 3300
| 2200
|
| 6, 8, 10, 12 | 160 | 300 | 40 | 147 | ||||||||||
| 630
| 4 | 1600 | 1800 | 1700 | 170 | 300 | 40 | 157 | 9 | 42 | 1800 | 1200 | 3600
| 2400 |
| 6, 8, 10, 12 | 180 | 45 de ani | 165 |
Notă: Datele listate în tabel sunt pentru referință pentru utilizatori. În cazul oricărei discrepanțe cu fișierul aleatoriu, fișierul aleatoriu va prevala.
Montare și dimensiuni generale (10KV)
| Nr. cadru | Pol | N | P | M | D | E | F | G | T | LA | AC | AD | L |
| 400 | 4,6 | 1000 | 1150 | 1080 | 110 | 210 | 28 | 100 | 6 | 35 | 1100 | 800 | 2500 |
| 450 | 4, 6, 8, 10 | 1120 | 1250 | 1180 | 110 | 210 | 28 | 100 | 6 | 35 | 1300 | 1050 | 2700 |
| 500
| 4 | 1250
| 1400
| 1320
| 130
| 210 | 32
| 119
| 8
| 35
| 1400
| 1110
| 2900
|
| 6, 8, 10, 12 | 250 | ||||||||||||
| 560
| 4 | 1400
| 1600
| 1500
| 150 | 250 | 36 | 138 | 8
| 42
| 1600
| 1200
| 3300
|
| 6, 8, 10, 12 | 160 | 300 | 40 | 147 | |||||||||
| 630 | 4 | 1600 | 1800 | 1700 | 170 | 300 | 40 | 157 | 9 | 42 | 1800 | 1300 | 3600 |
| 6, 8, 10, 12 | 180 | 45 de ani | 165 |
Notă: Datele listate în tabel sunt pentru referință pentru utilizatori. În cazul oricărei discrepanțe cu fișierul aleatoriu, fișierul aleatoriu va prevala.







